625c93f4d0850 0534 568 32 60 - 7/24 Hizmet

Güngören Lavabo Tıkanıklığı Açma

Özellikle çay ve posası, kahve telvesi gibi ufak parçalar, lavabo giderlerine dolarak tıkanıklığa neden olmaktadır. Bunun haricinde bulaşık yıkama sırasında kullanılan sabun, deterjan gibi temizlik maddelerinden oluşan kalıntılar lavabo giderlerinin tıkanmasına neden olur.

ozan lavabo açma

  • Lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılmadan önce lavabo tıkanıklığının nedeni belirlenmelidir. Her tıkanan lavabonun sebebi aynı değildir. Tıkanmış lavabonun tıkanma sebebi belirlendikten sonra lavabo açma çalışmalarına geçilebilir. Lavabo tıkanmasının farklı nedenleri olduğunu belirtmiştik. Ayrıca mutfak lavabosu ile banyo lavabosunun tıkanma sebepleri de çoğu zaman farklıdır. Lavabo tıkandı su gitmiyorsa, lavabo içine atılan atıklardan dolayı lavabo borusu bir noktadan kapanmıştır. Lavabo borusunun içindeki atıklar birikip boruyu kapattıkları için suyun akışı engellenmiş olur. Bu durum lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerinden biridir. Lavabodan su yavaş gidiyor olması da aynı sorunun habercisi olabilir. Ancak lavabodan su yavaş gidiyor olması çoğunlukla lavabo tıkanıklığının başlangıç aşamasında olduğunu göstermektedir.

ozan lavabo tıkanıklığı açma

Tıkanmış lavabonun bir diğer sebebi ise lavaboya dökülen atık yağdır. Atık yağlar lavabo borusu içinde, lavabo borusunun iç kısmına yapışır ve zamanla kireç gibi sertleşerek borunun çapını daraltır. Lavabo borusunun çapı daraldığı için de sık sık lavabo tıkanıklığı meydana gelmektedir.

  • Lavabo tıkanmasının birkaç nedeni olduğunu yukarıda belirtmiştik. Lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi incelenmelidir. Oysa kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için birçok firmada bulunmaz. Kameralı görüntüleme cihazı kullanmadan direkt robot cihazla tıkanıklık açılır. Ancak bu sağlıklı bir uygulama değildir.

lavabo açma

  • Kameralı görüntüleme cihazı olmazsa lavabonun neden tıkandığı tespit edilemez. Oysa lavabo tıkanıklığı açma için kullanılan robot cihaz, sadece lavabo borusunun içinde yabancı bir cisim varken kullanılır. Diğer tıkanıklık sebeplerinde robot cihazın hiçbir faydası olmaz. Örneğin lavabo tıkanmasının sebebi eğim sorunuysa ve bu eğim sorunundan dolayı lavabo tıkanıklığı meydana gelmişse robot cihaz kullanılması geçici olarak lavabo tıkanıklığının açılmasını sağlayacaktır. Lavabo borusunda eğim sorunu olduğu için tıkanıklık kısa süre sonra tekrar meydana gelecektir. Kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi kontrol edildiğinde, lavabo tıkanmasının sebebi kısa sürede belirlenebilmektedir. Lavabo tıkanıklığının sebebi, yabancı bir cisimse, robot cihaz kullanılarak lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılır.

ozan lavabo açma

  • Ancak lavabo borusundaki yabancı cismin parçalanabilir bir cisim mi yoksa parçalanması mümkün olmayan bez benzeri bir cisim mi olduğu da önemli bir durumdur. Çünkü cismin türüne göre, robot cihazın ucuna aparat takılır. Bu sayede boru içindeki cisim ya parçalanır ya da çekip çıkarılır.

OZAN LAVABO TIKANIKLIĞI AÇMA

Sunulan Olanaklar

1

20 Yıllık Tecrübe

Sektörde Edindiğimiz Tecrübeyle Neye İhtiyacınız Olduğunu Çok İyi Biliyoruz.

2

Geniş Lokasyon

İstanbul'un Her Yerinde Müşterilerimizi Hizmetlerimizle Tanıştırıyoruz.

3

Uygun Fiyat

Sunmuş Olduğumuz Hizmetlerdeki Kalite Ölçüsünde Uygun Fiyatlar Sunuyoruz.

4

7 / 24 Destek

7 Gün 24 Saat Boyunca Müşteri Hizmetlerimizden Destek Alabilirsiniz.

Keşif ve Hizmet Alma Formu

Formu Doldurun Sizlere Detaylı Bilgi İçin Dönüş Sağlayalım.